Fakty -   Ludzie -   Dzieła -   Opinie -   Fanclub -   Serwis
 
 
YESOMANIA > SERWIS > YES W INTERNECIE

Yes w Internecie

Dopiero zajrzenie do Internetu pozwala zorientować się jak wielką liczbą fanów dysponuje Yes. Wyszukiwarki mogą wyrzucić ponad setkę stron zwiazanych z Yes. Można się w tym nieco zagubić, dlatego poniżej znajduje się lista miejsc, które - moim zdaniem - warto odwiedzić.

  Na świecie...

 • Yesworld - oficjalna strona Yes. Jest tu porządnie opracowana dyskografia, sporych rozmiarów galeria, dział recenzji koncertów itd. Swoje miejsce znalazły też oficjalne strony muzyków grupy - także tych, którzy od dawna nie grają w Yes, np. Petera Banksa.
 • Yeshoo! - największa chyba baza z linkami, co więcej w miarę dobrze opisanymi.
 • Notes From The Edge - stronę tą należy poznać przede wszystkim dla świetnej gazetki o tej samej nazwie rozsyłanej drogą elektroniczną. Gazeta jest oczywiście bezpłatna i opiera się na kontrybucji czytelników. Wyszło już ponad 200 numerów. Dostępne jest archiwum i wyszukiwarka.
 • Obszerne FAQ dla alt.music.yes, usenetowej grupy poświęconej Yes - czyli wszystko co chcielibyście wiedzieć o tym zespole, ale boicie się zapytać.
 • Where are they now? - tworzony przez Henry'ego Pottsa fragment FAQ alt.music.yes, zawierający szczegółowe i potwierdzone informacje dotyczące zespołu i działalności solowej muzyków.
 • Forgotten Yesterdays - wspominki, recenzje i zdjęcia ze wszystkich tras koncertowych. Za tym skrótowym opisem kryje się jedna z niewielu witryn, których nie udało mi się (z powodu jej rozmiarów) sciągnąć Teleportem. Gdy miałem już zrzucone ok. 3 mb, program informował mnie, że jeszcze zostało bagatela, 1500 plików... Chodzi oczywiście o obszerne relacje i playlisty z KAŻDEGO koncertu ostatniego trzydziestolecia. Naprawdę genialna robota.
 • Yesman's Museum of Yes - dobre na początek wędrówek w poszukiwaniu internetowych żródeł o Yes, jednak chyba trochę przereklamowane. Słyszałem opinię pewnego polskiego fana, który stwierdził, że nie śmie wysłać maila do Yesmana, gdyż jest to Bardzo Ważna Osoba. Najciekawsze są na pewno przedruki artykułów na temat Yes z pism "z epoki". Jest także sporo ciekawych zdjęć (wiele na mojej stronie pochodzi stamtąd). Poza obszernymi zasobami strona zawiera pokaźną kolekcję linków, niestety wcale nie opisanych.
 • Yescography to jak nietrudno się domyśleć szczegółowa dyskografia Yes'ów i okolic, prowadzona przez Matta Putzela i Henry'ego Pottsa. Najobszerniejsze źródło tego typu informacji w sieci.
 • Każdy z muzyków Yes ma swoją witrynę domową - linków szukajcie na Yesworld. Spośród nich wybija się nowy serwis Jona Andersona - JonAnderson.com - sporo informacji i ciekawostek w przyjemnej oprawie graficznej. [Np. w maju 2002: Jon szukał zdolnych twórców gier komputerowych!]
 • ... i w Polsce

 • Rick Wakeman - polski serwis Ricka Wakemana, prowadzony bardzo dobrze przez Piotra Walczaka.
 • Sekcja o Yes na Zielonych Stronach autorstwa Piotra Bizackiego - polskim (choć anglojęzycznym) serwisie, zawierającym przede wszystkim szczegółowe dyskografie i teksty "wielkich" rockowego świata. Jest tam także obszerny dział Jona Andersona.
 • Namnożyło się ostatnio (maj 2002) stron o Vangelisie. Dwie z nich trzymają wysoki poziom, a co najważniejsze, są na bieżąco aktualizowane.

  Elegancko i profesjonalnie prezentuje się Vangelis Poland choć poza krótkimi opisami (wszystkich!) albumów do których powstania Vangelis się przyczynił, na razie więcej nie ma.

  Znany w polskim światku SF i fantasy Moonson stworzył mniej efektowną, ale interesującą witrynę Vangelis - strona bardzo nieoficjalna. Jednym z jej wyróżników jest 'melodia na wieczór' - co tydzień nowe MP3 z rzadkimi utworami artysty.

  Uzupełnienie stanowią dwie inne strony: prowadzona przez młodego fana Vangelis Site oraz dział Jona & Vangelisa na "stronie domowej Bułki" (z fragmentami tekstów 'zapożyczonymi' z Yesomanii...).

 • Progressive Rock Bootlegs - znaleźć tu można informacje o niezliczonych bootlegach grupy. Autorem tej anglojęzycznej strony jest Janusz Groth.
 • Largactil Café - mamy tu recenzje polskich koncertów Yes i aktualności z życia grupy. Po angielsku oczywiście. Dodatkowym rodzynkiem jest dział Tentative Reviews - świetne recenzje różnych progresywnych płyt autorstwa niejakiego Christophera Currie.

Zajrzyj też do innych odnośników muzycznych


Ostatnia aktualizacja: 7 maja 2002.

Do góry strony Poprzednia strona (c) 1998-2003 Yesomaniacy. Koordynator serwisu: Robert Drózd