Fakty -   Ludzie -   Dzieła -   Opinie -   Fanclub -   Serwis
 
 
YESOMANIA > SERWIS > INFORMACJE

Informacje o serwisie "Yesomania"

Koordynator:

Robert Drózd - początkowo (od kwietnia 98) strona o Yes była fragmentem mojej witryny domowej, od października 98 egzystuje samodzielnie. Przez pierwszy rok jej istnienia byłem twórcą większości tekstów. W chwili obecnej autorów jest wielu, ja zaś dłubię w HTML'u, zajmuję się promocją serwisu, zarządzam listą dyskusyjną, słowem wykonuję czynności "techniczne". Jeśli też nie zaznaczono inaczej, dany tekst jest mojego autorstwa.


Autorzy:

Bardziej pasuje tutaj ang. określenie contributors. Oto (wątpię czy kompletny) spis osób, które przyczyniły się do rozwoju serwisu, pisząc teksty, wygrzebując rozmaite materiały, przysyłając zdjęcia, wyszukując błędy... Jeśli nie zaznaczono inaczej, pochodzą z Polski.

W kolejności alfabetycznej: Marcel Akkerman (Holandia), Juliusz Chróścicki (Kanada), Piotr Cygan (USA), Michał Greupner, Janusz Groth, Artur Hawliczek, Maciej Hołda, Tomasz Jarosz, Marek Jedliński, Krzysztof Kopec (USA), Piotr Kuc, Adam Leszczyński, Krzysztof Luks, Zbigniew Marcinkowski, Janusz Masłowski, Mariusz Niedziółko, Piotr Nerło, Wiktor Pyrcz (Ukraina), Paweł Świrek, Eryk Tink, Łukasz Wierzbicki, Nigel Wrightson (Wielka Brytania).

Przeglądarka i rozdzielczość

Zalecaną przeglądarką jest Internet Explorer w wersji >4. Strona powinna wyglądać przyzwoicie we wszystkich przeglądarkach nie starszych niż 3-4 lata (Netscape 4 i 6, Mozilla, Opera), choć niektóre elementy, np. związane z dynamicznym menu na górze ekranu mogą nie wszędzie działać. Sekcja MP3 wymaga uaktywnionych cookies. Jeśli chodzi o rozdzielczości, serwis przystosowany jest do 800x600 i wyższych.


Technika:

Strona wykorzystuje technologie PHP4, HTML4 i CGI (Perl). Do jej napisania posłużył głównie edytor HomeSite. Czasami wspomagałem się Macromedia Dreamweaverem. Ilustracje obrabiane były programem PaintShop Pro. Wszystkie odnośniki sprawdzane są Linkbotem.


Prawa autorskie oraz inne oficjalne sprawy:
 1. Autorzy strony zastrzegają sobie prawa do opublikowanych tekstów.
 2. Koordynator serwisu zastrzega sobie prawa do jego oryginalnej koncepcji.
 3. Serwis ma charakter niekomercyjny, jego twórcy nie czerpią z Yesomanii żadnych korzyści materialnych.
 4. Wszelkie nazwy, materiały graficzne i muzyczne wykorzystane zostały w celu przekazania informacji o zespole. Celem serwisu nie jest naruszanie praw osób trzecich.
 5. Serwis ma charakter nieoficjalny, poglądy autorów reprezentują tylko ich samych.
 6. Wszelkie pytania dotyczące:

  • wykorzystania zamieszczonych na Yesomanii tekstów,
  • kwestii spornych, związanych z interpretacją powyższych punktów,
  należy kierować do koordynatora serwisu na adres rdrozd@sgh.waw.pl.

Podziękowania:

Do niedawna była tu lista nazwisk, stwierdziłem jednak, że lista owa robi się zdecydowanie za długa, przy tym zaś rośnie prawdopodobieństwo ominięcia kogoś... Dziękuję zatem "kolektywnie" wszystkim, którzy przyczyniają się do tworzenia tej strony, dla piszących artykuły, pożyczających płyty, wysyłających piękne maile na listę dyskusyjną...

Dziękuję wreszcie wszystkim, którzy przekazali swoje opinie i przyczynili się tym samym do ulepszenia strony. W końcu jest ona dla Was... Przepraszam, dla NAS.

Do góry strony Poprzednia strona (c) 1998-2003 Yesomaniacy. Koordynator serwisu: Robert Drózd