Fakty -   Ludzie -   Dzieła -   Opinie -   Fanclub -   Serwis
 
 
YESOMANIA > LUDZIE

Grupa Yes

W dziale tym pojawiały się będą informacje o obecnych i dawnych członkach zespołu.

Zespół Yes tworzą w tej chwili czterej muzycy: (kliknij na linki, aby przeczytać więcej)

[Alan White]

Alan White, perkusista grupy, urodzony 14 czerwca 1949 roku był cenionym muzykiem sesyjnym i występował m.in. z Plastic Ono Band Johna Lennona. Do Yes trafił w 1972 roku i przetrwał przez wszystkie dalsze metamorfozy. Wydał tylko jeden solowy album - Ramshackled (1976 ).


Pod koniec lat 90 w zespole Yes grali także:

[Billy Sherwood]

Billy Sherwood był współproducentem takich płyt Yes jak "Talk" i "Keys To Ascension", a w przypadku "Open Your Eyes" trafił już na okładkę jako muzyk i współtwórca. Jest o ok. 20 lat młodszy od "weteranów" - urodził się w 1966 roku. Przed przystąpieniem do Yes Sherwood był liderem zespołu World Trade, który wydał dwie płyty: World Trade (1989) i Euphoria (1995). Ze swoim kumplem, Chrisem nagrał album Conspiration. Wielu fanów zarzucało mu 'upopowienie' Yes, widoczne na OYE i w pewnych fragmentach Laddera. W maju 2000 odszedł z Yes.


[Igor Koroszew]

Igor Koroszew, (właściwie Choroszew, lub Choroczew) Rosjanin mieszkający w Bostonie urodził się w 1965 roku, a do Stanów przyjechał w 1990. Jego żywiołową grę na klawiszach mogli podziwiać widzowie na polskich koncertach. Członkiem zespołu został przy okazji nagrywania "The Ladder". Sam Igor nie ukrywa, że wychował się na muzyce Yes i gra z zespołem jest dlań spełnieniem marzeń. Jedyna solowa płyta Koroszewa to "Piano Works" z utworami fortepianowymi. Wraz z Jonem przygotowuje wspólny album "True You True Me" Igor znany jest także jako współtwórca znanego programu muzycznego - Cakewalk. Po trasie koncertowej Masterworks (w lecie 2000) Koroszew przestał uczestniczyć w pracach nad nowym albumem i z zespołem pożegnał się chyba definitywnie.

Do góry strony Poprzednia strona (c) 1998-2003 Yesomaniacy. Koordynator serwisu: Robert Drózd