Fakty -   Ludzie -   Dzieła -   Opinie -   Fanclub -   Serwis
 
 
YESOMANIA > FANI > LISTA

YESOMANIA  -  Lista dyskusyjna dla fanów grupy Yes

Zapraszamy do grupy YESOMANIA na Facebooku: facebook.com/groups/YesomaniaPL.

Pozostałe informacje na tej stronie należy traktować jako mocno, mocno, mocno archiwalne...


Od sierpnia 1999 istnieje polska lista dyskusyjna dla fanów grupy Yes, o wdzięcznej nazwie Yesomania, wymyślonej przez Witka Czuszyńskiego.

Nowy adres listy to od września 2009: http://groups.google.com/group/yesomania.

Obecnie forum skupia kilkadziesiąt osób w różnym wieku. Największe triumfy lista odnosiła w latach 2000-2003, gdy dziennie pojawiało się kilkadziesiąt maili. Dzisiaj ruch jest już znacznie mniejszy.

Jak się zapisać?
Od września 2009 lista funkcjonuje na serwerach Google Groups. Można się zapisać przez poniższy formularz, albo po przejściu na strony grupy.
Grupy dyskusyjne
Zapisz się do Yesomanii
E-mail:
Zobacz dyskusje na grupie

O czym my w ogóle rozmawiamy?
Ha! No właśnie... Lista jest przeznaczona dla fanów Yes, ale nie znaczy to, że tematyka oscyluje tylko i wyłącznie wokół tej grupy oraz działalności solowej muzyków. Często zbaczamy na nieyesowe tematy... Ogólnie - dzielimy się wrażeniami na temat słuchanej muzyki, komentujemy nowości w świecie Yes, wymieniamy bootlegami, kłócimy o oceny różnych płyt... Z czasem lista zaczęła też z powodzeniem spełniać funkcję towarzyską - niektórzy nie mogą już żyć bez codziennych rozmów na Yesomanii :)

Twój pierwszy list...
Wchodzisz do grona dobrych znajomych, którzy staną się wkrótce i Twoimi przyjaciółmi. Twoim obowiązkiem jest więc, się nam przedstawić - skąd jesteś, jak zaczęła się Twoja przygoda z Yes, jaką inną muzykę lubisz...

Yesowi nowicjusze!
Jeśli zapisałeś się na listę, choć znasz tylko cztery czy pięć płyt - nic złego. Jednak pamiętaj o tym, że są też na Yesomanii ludzie słuchający Yes od 20 czy 30 lat (rekordzista: Wojtek Płóciennik - od 1969!), którzy znają zespół od podszewki. Dlatego też zastanów się zanim zadasz banalne pytanie (na które odpowiedź można znaleźć w naszym serwisie WWW), albo zanim wyślesz recenzję typu "posłuchałem 3 razy Relayera i mnie nudzi".

O czym nie chcemy rozmawiać:
Polityka i religia to tematy, które zwykle prowadzą do bezsensownych utarczek, dlatego najlepiej ich unikać... Dla offtopików powstała osobna lista, o której informacje dostaniesz przy zapisaniu.

Archiwum listy - WWW:
Archiwalne listy od października 1999 do 2008 można obejrzeć na stronach WWW przygotowanych przez Krzysztofa Luksa.

Archiwum od września 2009 znajdziecie na stronie grupy w Google.

Trochę zasad netetykiety:
Przeczytajcie koniecznie te zalecenia: pomoże to uniknąć nieporozumień i niepotrzebnych starć. Zasady netetykiety można najkrócej określić, jako 'nie czyń drugiemu co tobie niemiłe'. Nasze maile powinny być czytelne i nie utrudniać życia innym yesomaniakom.
  • Pod cytowanym tekstem zostawiamy jedną linię pustą - tak jest klarowniej.
  • Cytujemy tylko fragmenty listu do których odnosi się nasza odpowiedź, nie cały list.
  • Nie nadużywajmy dużych liter, wygląda wtedy, że KRZYCZYMY.
  • Zaczynanie zdania wielką literą, a kończenie kropką nie jest wyjątkowo trudne, a znacznie ułatwia zrozumienie 'co autor miał na myśli'.
  • Nie wysyłamy żadnych plików na listę. Jeśli chcesz wszystkim pokazać jakiś obrazek czy muzykę, umieść je na stronie www lub serwerze ftp i podaj adres.

To tyle. Czeka Cię dużo mocnych wrażeń ;) Zapraszamy!Do góry strony Poprzednia strona (c) 1998-2003 Yesomaniacy. Koordynator serwisu: Robert Drózd